Ateliérové kurzy a večírky

 Facebook Cover 2020 (1160 × 441 px) (9)

Nově v ateliéru pořádám akce, které mě významně baví a podle vašich reakcí baví i vás. Takže občas tu najdete nové kurzy a termíny večírků, projektů, kde mě najdete na Mint Marketu a podobně. Vy, co mě znáte, víte, že to, co dělám, je tak trochu punk a příliš formální atmosféru u mě nečekejte. Spíš neformální art kouzelný svět experimentů, kde se něco opravdu povede a něco se prostě zkouší a hledá se nová cesta. Nové světy. Ráda to prozkoumávám tam, kam se ještě nikdo nevydal a čerpám z předchozích zkušeností. Proto hodně čtu a tak můžete těžit z toho, že cestuju a pořád se dozvídám něco nového, protože vám o tom ráda budu vyprávět. 

 

Vše, co jste kdy chtěli vědět o módě, ale báli jste se zeptat  

 

Co se dozvíte? 

Historie módy: Jak to celé vzniklo? Probereme, co a kdy se měnilo, aby vám současnost začala dávat smysl. 

Etiketa oblékání: Proč existují určitá pravidla a jak vznikaly?

Zákulisí módního světa: Zjistěte, co se skrývá za oponou módního průmyslu, jak vznikají nové trendy.

Časopisy a knihy: mám toho plný ateliér. Odebírám americký Vogue a knihy kupuju pořád, jsou vám k dispozici a můžete si číst, číst a číst... ukážu vám svoje nejoblíbenější, ze kterých čerpám v každé kolekci.

Zeptejte se, na co chcete: O módě čtu všechno a pořád. Když něco nevím, tak to přiznám, ale z tohohle oboru toho vím dost. Zeptejte se mě, na co chcete, ať už se to týká historie módy, vás nebo marketingu vaší značky. 

Pro koho je kurz určen? Ať už jste milujete módu nebo jen chcete zažít něco víc a nahlédnout za oponu světa umění a designu mimo běžný den, tenhle zážitek je přesně pro vás. Budeme si povídat o přehlídkách, co se děje v backtage, o Vivienne Westwood, která došívala ještě noc před přehlídkou a o Coco Chanel, která jednou zapálila Else Schiaparelli šaty na plese.

Co si vzít s sebou? Přineste si otevřenou mysl, chuť objevovat a třeba i vaši oblíbenou knihu či kousek oblečení, o kterém byste chtěli více vědět. Je to ateliér, ne showroom, nemusíte vypadat, že jdete do divadla, džíny a triko jsou úplně ok.

Proč si vybrat právě tento kurz? Protože se dozvíte hromadu maličkostí, které budete moct příležitostně vyprávět a vaši přátelé si budou říkat, odkud to všechno ví? Celé vám to začne dávat smysl a už nebudete muset přemýšlet, co si kam vzít, probereme totiž krátce i etiketu. Příležitostně přednáším na VŠE a mám skvělé hodnocení od studentů. Můj přístup k módnímu designu vám umožní vidět módu úplně jinýma očima.

Chcete se přihlásit? Klikněte na nadpis.

 

Udržitelná-móda-&-chytré-nakupování 

Jak bude kurz probíhat:

První hodinu probereme, jak udržitelnost funguje, co to vlastně znamená a co to znamená pro nás. Taky si popovídáme, jak udržitelně nakupovat a neutrácet za zbytečnosti, jak poznat kvalitní materiály a co se dá všechno udělat, abychom ode dneška utratili maximálně 20% toho, co dřív a vypadali o 80% líp.

Druhou hodinu si probereme konkrétní obchody, vintage shopy, seconhandy, charity shopy, návrhářské butiky, sample sales, fast fashion obchody a vysvětlíme si, jak se vytváří cena oblečení, které nosíme v tom kterém typu obchodu a za co utratíme peníze. Povíme si o různých vychytávkách, které vám pomůžou, aby jste neplatili plnou cenu, ale chytře kombinovali různé nabídky a outfity. Vysvětlíme si, co to je luxus a jak působit jako Pařížanka, i když nemáte outfit z Pařížské.

Třetí hodinu budeme mít prostor na otázky a budeme si povídat o tom, co vás bude zajímat a probereme konkrétní možnosti a tipy, které pomůžou přímo vám. 

Co s sebou:

  1. telefon nebo papír na poznámky (chcete-li, ráda Vám po kurzu pošlu na email seznam obchodů a toho, co jsme probrali a co budete potřebovat)
  2. alespoň jednu dvě fotky outfitů / kamarádek / hereček (stačí na mobilu), u kterých se vám líbí, jak se oblékají, a fotku vaší skříně (neuklízejte kvůli ní 🙂)
  3. dobrou náladu
  4. otázky, které Vás zajímají už teď, pokud nějaké máte 🙂

Moje zkušenosti s udržitelností a módou:

Je mi 39 a módou jsem se začala zabývat ještě než jsem šla studovat design do Liberce na TUL. Mám vlastní značku na luciemarkova.cz a udržitelnost řeším jako jednu z pro mě naprosto zásadních věcí v rámci mojí každodenní práce. Příležitostně přednáším na VŠE. Dělala jsem nízkonákladové kostýmy pro studenty na HAMU, ale i luxusní róby pro zahraniční celebrity. Dělám to dlouho a strašně mě to baví. Udržitelnost jsem řešila už v rámci svojí bakalářky, když to ještě nebylo celospolečenské téma a vytvořila část kolekce recyklací oděvů, které se neprodaly. Měla jsem příjemné i nepříjemné klienty, ale všichni do jednoho chtěli vypadat dobře, utratit za to co nejmíň a ani nikomu z nich není jedno, co má na sobě. Není to jedno ani lidem, co říkají, že jim to je jedno. 

Dáme si kávu, čaj nebo skleničku u mě v podkrovním ateliéru a já vám ukážu, co dělám a jak. Řeknu vám, s čím jsem se už potkala ohledně látek a výrobců, co mi říkají na veletrzích fabriky - to dobré i to špatné a jak se s různými situacemi umíme vypořádat. Přibližně po hodince už budete mít jasno, co si o celém tom zmatku myslíte vy. Volba, jak dál, je vždy na vás, ale vědět víc znamená mít možnost se rozhodnout a já vám garantuju, že budete odcházet spokojení. Když ne, vrátím vám peníze za kurz. Ručím za to, že po kurzu už budete vědomě vybírat každý kousek a budete se cítit daleko líp.

Chcete se přihlásit? Klikněte na nadpis.

 

Pozvánka na artový večírek

 

A pak tu máme všemi oblíbené Artové večírky. Ten nejbližší se bude konat 13.10. Stačí kliknout na nadpis a přihlásit se:)

Taky Vám přijde, že večírky a salony na začátku 20. století v Paříži byly super? No, byly. Potkávali se tam Hemingway, Gertruda Steinová, Cézanne a další. Mluvili o umění, kráse, módě, knihách a filosofii. A tady jsou taky, jen se o nich obvykle nemluví na sítích, jsou tak trochu tajné. Takže dnes - žádná cena, přineste něco k pití, jestli chcete, já obvykle zajistím nějaké víno a prosecco, a přijdte.

Podotýkám, že nejde o úspěch na sociálních sítích a vymazlené fotky na instagram, ale přítomný okamžik, kdy si můžete poslechnout novou inspiraci k obrazům malíře, kterého jste právě poznali nebo znechucení spisovatele nad současnou dobou a nebo my budeme poslouchat vás, protože o to tady jde. O osobní setkání s uměleckým světem, podstatu krásy a zachycení skutečnosti. Večer, který ve vás zůstane a objevíte v sobě nápady a myšlenky, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. 

Chcete se přihlásit? Klikněte na nadpis.