Šaty pro dceru (střih)

ŠATY PRO DCERU
 
 
Když jsem naposled dala na facebook nový střih, ozvala se mi jedna maminka, že by mikinošaty chtěla pro  svou dceru: "Stačí mi úplně jednoduché šaty s dlouhým i krátkým rukávem, na které mohu použít úplet i teplákovinu a volánky jí moc nelichotí. Výšku má 143 cm, prsa 75 cm,pas 69 cm,boky 84 cm." Jako vždycky, když mi takhle napíšete a mám zrovna čas, beru to jako výzvu a tak jsem se do toho pustila. Tak jsem jí poslala návrh:
 
 
Dívala jsem se na návrh šatů a říkala si, ještě tomu něco chybí. Zepředu se mi to líbí, zezadu taky, ale z boku tomu chybí šmrnc. Navrhla jsem jí jednoduchý pásek, provlečený jen na jedné straně. Působí lehce sportovním dojmem a krásně stáhne záda. Mamince se to líbilo taky a probrala to se svojí dcerou. Pak jsem dostala zprávu, která mě opravdu potěšila: "Dobrý den, vypadá to velmi dobře. Ten pásek by byl fajn. Budu je šít z úpletu s elastanem a možná i slabší teplákoviny. Takhle je to fakt super." Zeptala jsem se na kapsy. "Kapsy by možná mohly být ve švu. Asi víte jak to myslím."
 
 
Byly jsme na stejné vlně, protože jsem je zrovna dokončovala a poslala jsem mamince email se střihem. Dají se dát, do jaké výšky budete chtít, já osobně je měřím horní část kapsy 18 cm od průramku a poutko na druhé straně tedy o 5 cm výš, tj.13 cm od průramku. Dělalo mi starosti jen to lepení A4, osobně vás obdivuju všechny, co se do A4 puzzle pouštíte, já to radši nechávám tisknout v tiskárně. A zpět mi přišla prostě báječná odpověď.
"Vypadá to skvěle. Dceři se moc líbí. Jste úžasná. Stačí poslat na e-mail, nevadí mi lepit. Docela mě to i baví. A kolik jsem dlužná vám za práci?" A to je dobrá zpráva pro vás, tady na blogu nic. Brzy budu mít pro vás dokončenou první kolekci střihů, kterou najdete taky tady u mě na blogu. Tak kdo máte zájem o nové střihy, zaregistrujte se. Já jako vždycky nedočkavě čekám, jak vaše modely dopadly.
 

Kdo si je chcete ušít taky, ke stažení střihu z Google Disku klikněte sem (po kliknutí se vám otevře okno, kde zmáčknete download), uložte si tento obrázek Šaty pro dceru A4 (se střihem rozděleným na A4) nebo je případně i na konci tohoto článku v plné velikosti v jpeg. Stahujte na počítači, ne na mobilu. Při tisku z A4 doporučuji vytisknout nejdřív první stránku a až po přeměření kontrolního čtverce 5x5 cm tisknout ostatní. Kdo byste chtěli poslat vytištěný střih poštou, napište mi na lucie@luciemarkova.com nebo přes sociální sítě.

Jestli použijete vzorovaný nebo jednoduchý úplet, je čistě na vás.  Použitá gramáž je 180 g/m2, 100% bavlna, doporučuji hledat něco podobného. Kdybyste si nevěděly rady, určitě pište. Máte to rovnou napolohované na nejoptimálnější spotřebu, potřebujete 1 m látky, šířka střihu je 145 cm. Střih je včetně přídavků na švy. Na šatech pro maminku už pracuji:)

 

Střih je určený pro vaše osobní použití, ne pro výrobu a prodej.

Tak nůžky do ruky a hodně štěstí. Pošlete mi fotky, co jste si ušily:)

 

LM_Saty pro dceru