Vánoční šaty (střih)

 

 

V posledních letech hodně přemýšlím (když už mám čas mezi hlídáním svých dvou superaktivních dětí) nad tím, jak se všechno změnilo. Včetně mě. Už nemám tolik času na nové kolekce, protože čas teď trávím převážně doma s dětmi. Spousta z vás mi píše úplně totéž. Trávíte daleko víc času doma, s dětmi (nemocnými, nebo na výuce), doma v karanténě, na home office apod. Taky mi píšete různé otázky ohledně šití, ale hlavně střihů.

A tak jsem se rozhodla, že sem pro vás začnu dávat střihy, co mám sama ráda a ráda nosím a co vám bude slušet. Ušít to určitě zvládnete, sama jsme dělala kurzy pro holky, co v životě nedržely jehlu v ruce a základy jsou opravdu snadné. Jediné, co opravdu potřebujete, je dobrý střih. Všechno ostatní zvládnete samy.

Začneme s vánočními šaty

Základní úpletové šaty, velikost S  ke stažení z Google Disku klikněte sem nebo si uložte tento obrázek se střihem, je případně i na konci tohoto článku).

Jestli použijete vzorovaný nebo jednoduchý úplet, je čistě na vás a tady máte příklad, jak můžou výše nové vánoční šaty vypadat. Úplet je pohodlný a bude vám v něm dobře celý večer. Vyšší gramáž látky bude lépe držet tvar, nižší gramáž bude splývavější a méně teplá, vhodnější spíš na menší velikosti. Rozměry máte vepsané přímo ve střihu. Pokud chcete jinou velikost, napište mi a já vám je upravím nebo prostě uprostřed od středu výstřihu až dolů střih rozstřihněte a přidejte stejně na přední a zadní díl. Zkontrolujte si pak jen, jestli nechcete trochu zmenšit po stranách výstřih směrem ke středu a máte to. Jen nezapomeňte, že ramenní šev musí být stejný na předním i zadním díle.

 

Střih je vytvořený na šířku látky 150 cm a přímo napolohovaný, takže zkontrolujte po vytištění střihu a pokud budete šít ze stejné látky, stačí položit na látku tak, jak to vidíte na obrázku. Pokud budete stříhat ze dvou barev, položte si díly na dvě různé látky, ale neotáčejte se střihovými díly.

Tak nůžky do ruky a hodně štěstí. Pošlete mi fotky, co jste si ušily:)

Obrázek se střihem

 Stáhnout obrázek můžete snadno vyvoláním menu (pravé kliknutí myší na obrázku) a Uložit obrázek jako.

Christmas dress 2 (1)